Ne kadar “kişisel” bir blog?

kişisel blog nasıl olur
Editör

2 Ağustos 2018

6 Yorum yapılmış “Ne kadar “kişisel” bir blog?

 1. Kişisel biraz da ne seçildiğine bağlıdır zaten eğer insanların isteklerine göre olursa magazin bloğu olurdu .. bence güzel bir blog ve bilgilendirici

 2. “Kişisel blog” kavramı, sınırlarını çizmekte çoğu blog yazarının zorlandığı bir kavram. Kişinin kendisiyle harmanladığı, kendinden bir şeyler kattığı her yazı kişisel olma niteliği kazanıyor bence. Kişisel blog yazarlarının bir kısmı yaşantısının tamamını okuyucularla paylaşıyor, bir kısmı sadece üzerinde durup düşünmeye karar verdiklerini anlatıyor.
  Ben kendi bloğumda yazarken yazılarımı kendimi keşfetme aracı olarak da kullanıyorum, hissettiğim gibi hissedenler var mı diye de keşfe çıkıyorum, bazen de sadece iç dökmek için yazıyorum.
  Bence siz de doğru yoldasınız, bildiğiniz gibi yapmaya devam edin. 🙂
  Saygılar…

  1. Aslında bi yerlere karaladığımız herşey “benim gibi düşünen varmı acaba” dediğimiz şeyler. Belki bi bloğa yazamasakta, altını çizdiğimiz satırlar bile öyle bence.
   Bedensel bi yalnızlığın ötesinde ruhsal bi yalnızlık ve belki de ruh eşliği değilmi eksiğimiz.

 3. “Standart” lar gibi olmaması kişiselleştiriyor sizi Gayet kişisel ve güzel bi blog. Emeğinize sağlık, kaleminize kuvvet.

 4. Eğer bir blogun her yazısından veya çoğu yazısından reklam fışkırmıyorsa bence o blog kişisel olarak değerlendirilmeli. Maalesef ki bazı bloglar sadece reklam içerikli yazılar yayınlıyorlar bu da onları kişisellikten uzaklaştırıyor. Burada kastım para karşılığı içerik yayınlayan bloglar. Çünkü yeri geliyor ben de beğendiğim bir ürün hakkında yazı yazıyorum. Ayrıca herkesin ilgi alanları farklı. Zaten kişisellik noktası da tam olarak burada başlıyor. İlgi alanınıza yakınsa takip ediyorsunuz, eğer değilse bir kere uğrayıp çıkıyorsuz bloglardan.
  Gereksiz ve acımasızca eleştiri yapanlar için biraz kıskançlık duygusu yüksek kişiler demek doğru sanırım. Çünkü biz toplum olarak devamlı eleştirmeye, yermeye alıştırılmışız. Yani bir iş güzelse, güzel demekten biraz çekiniriz. Olumsuz bir yan arar ve her ne hikmetse buluruz.
  Siz yazmayı bırakmamakla onlara en güzel cevabı vermiş olursunuz.
  Kaleminiz daim olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir