Hidrojen Peroksit’in 50 Kullanım Alanı

Editör

20 Ocak 2014

24 Yorum yapılmış “Hidrojen Peroksit’in 50 Kullanım Alanı

 1. Yalnız özellikle yaralarda yaranın açık yara olmamasına dikkat edilmesi gerekir. Açık yaralara uygulandığında yara yerinin yanmasına neden olabilir ve bu nedenle, yaranın geç iyileşmesine aynı zamanda acı da çekmenize neden olabilir.
  Kulak da kullanırken de yukarıdaki gramaja muhakkak dikkat edilmelidir zira fazla kullanımı kulak zarına hasar verebilir.
  Ayrıca Cem Baki’ye de bu faydalı yazıyı bizlere ilettiğinden ötürü çok teşekkürler 🙂

  1. merhaba arkadaşlar bende başımdan gecen bir olayı anlatacam 1986 senesinde dayım hastalandı 2 aya yakın yatakta kaldı eve doktor getirip götürüyorduk birgün eve çok geç saatte alkolu bir şekilde eve geldim dayım bana seslendi yiyenim bana karşıda duran şurubumu ver dedi bende kendisine şurubu verdim şurubu içti ve yiyenim bu şurubun tadı deişmiş dedi bende bende tekrar şuruba baktıgımda üzerinde oksijenli su yazıyordu 2 gün sora dayım ayaga kaltı hiçbir hastalıgı kalmamıştı şimdi bende burda oksijenli suyun faydalarını okuyunca bu başımdan gecen olayı yazim dedim coşkun uçar

 2. Merhaba ben bugun hidrojen peroksit aldım ama okuduğumda %33 yazdığını gördüm, bunu diş beyazlatma gibi bir şey için kullanmam uygun olur mu?

  1. %33 demiyor lütfen dikkatli okuyun, %3 yazıyor. Yani bir bardak suya bir damla “oksijenli su” damlatıp yutmadan ağzınızı çalkalayabilirsiniz.

 3. kazara cildime değdi 2 ay oldu hala düzelmedi harbiden kafa buluyolar galiba bende ki %50 ama hatanın burda olduğunu anladım(buraya dikkat) %3 olması gerekir hatta sulandırılması gerekir bu blog da bunu anladım yanılıyormuyum?

 4. Merhaba, öncelikle verdiğiniz güzel ve faydalı bilgiler için çok teşekkürler.
  Benim size soracağım konu bu bilgilerin dışında birşey olacaktır ve bu konuda çok muzdaribim.
  Ben bir soğanlı çiçek koleksiyoncusuyum. Sözü uzatmadan konuya gireyim. 25 değişik cinste olan liliumlarıma bir virüs musallat oldu ve bu virüs bulaşıcı. Bu sebeble çok sevdiğim 3 çeşit lilyumumu bahçeden uzaklaştırmak zorunda kaldım ve sanırım toprağa da geçebilen bir virüs olduğundan stres altındayım. bazı soğanlı türler de yarma yöntemi ile çoğaltma yaparken, mikroplardan da temiz hale getirmek için mantar ilacının içerisine bir miktar “hidrojen peroksit” ilave ediyoruz ve bir sakıncası olmuyor. Ancak ben bu uygulamayı lilyumlarımı ektiğim bahçe toprağına da bir miktar uygulamak istiyorum. Toprağa vereceği zarar ne olabilir? Geçici bir süre de etkisini kaybeder mi? aynı zamanda bu virüsün yok olmasını sağlayabilir mi? Vereceğiniz bilgiler için şimdiden çok teşekkür ederim.

  1. Size yanlış bilgi vermek istemiyorum. Ben kimyager değil blogcuyum. Bu yazı da bir çeviri yazısı. Konuyla ilgili bilgiyi botanikçilere sormanızda fayda olacaktır

  2. Merhaba buradaki hidrojen peroksit bitkilerde enzim olarak fayda verir toprak üzerinde aşırı kullanılmadığı takdirde fayda sağlayacağını düşünüyorum.
   Sıvı solucan gübresini deneyin zirai ilaç yerine..

   Yurtdışından bir misafirim bunun özellikle %3 olanını 1 Lt suyun içerisine 15-16 damla damlatarak 10 yıldır içtiğini söyledi. Yarım litreye 7-8 damla.

   İçtiğin zaman içinde hissedeceksin değişimi dedi. Ama tabiki bir doktora sormak lazım.

   Buradaki yorumlarıda okuyunca bir arkadaşın akrabasına ilaç diye bunu içirmesi hikayesi falan..

   Misafirimizde dr ama hekim değil ve sağlık konularına baya eğimli birisi.

   Bende bugün aldım. Yarın bir deneme yapıcam inş.

 5. Bunu bir ilaç olarak bulan ve yıllardır hastalarında kullanan Rus Profosör günde üç kez aç karına bir bardağa 10 damla koyarak içmeyi öneriyor. Saf su olursa daha iyi. Vücudu alıştırmak için 2-3 damla ile başlayıp 10 damlaya çıkarıyorsunuz. 10 gün yapıp üç gün ara veriyorsunuz. Bunları Almanca sitelerde okudum. Yabancı diliniz varsa bu konuda pek çok yazı bulabilirsiniz.(Wasserstoff Peroxid)

 6. Tırnak mantarı için 3yemek kaşığı kadar saf hid.perox., 1/4 alkol ve 1/4elma sirkesi hazırladık. Hazırladık ama tırnakta yanma yaptı korktuk. Biz acaba hid.perox. %3 lükmü kullanmalıydık? Yardım ederseniz seviniriz. Rabbim hepinize şifa versin hasta olanlarınıza…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir