Hayvanat Bahçesindeki Deve

Editör

1 Haziran 2012

5 Yorum yapılmış “Hayvanat Bahçesindeki Deve

  1. bir anne olarak bu kaygıları ben de yaşıyorum içimde sıksık ve oğullarımdan peki bizim hayvanat bahçesinde ne işimiz var sorusunuda duymam an meslesi gibi geliyor bana inşallah duymam.

  2. İnsanın doğru tercih yaptığını bilmesi, hissetmesi ve mutlu olması inanılmaz güzel bir duygu. Zaten dünyanın en mutlu insanı bence doğru iş ve doğru eşi bulanıdır. Bundan gayrısından korkma. Rabbim herkese bu iki doğru tercihi nasip etsin:)

  3. Bu konuda bir çok kişiyle olduğu gibi seninle de hemfikiriz. Aksini düşünen kişiler çıkar mı bilemiyorum ama ben tespitlerini çok yerinde buldum.Hayatımız büyük küçük yaptığımız tercihlerle doludur.Malesef ki bazan yanlış kararlar verebiliyoruz.İnsanların mutluluğu onların en sevdiklerinde gizlidir.Sevdiğimiz şehirde yaşamak,sevdiğimiz kişiyle birlikte olmak,sevdiğimiz işi yapmak bizlere mutluluk verir.Bunların aksi durumunda ise mutsuz,huzursuz oluruz ki ,bu çevremizdekileride mutsuz etmemize neden olur.Yanlış vermiş olduğumuz anlık kararlarımız yüzünden, bütün bir hayatımız kararabilir malesef.Hikayedeki yavru deve gibi kendimizi sorgular dururuz.Allah hepimizi yanlış kararlardan korusun.Çok önemli bir konuya değinerek ,seçimlerimizin hayatta mutlu olabilmemiz için büyük bir önem taşıdığını bizlere bir kez daha hatırlatmış oldun.Kalemine ve yüreğine sağlık kardeşim.

  4. Çok Doğru Maalesef bu kaçınılmaz bir gerçek bu durum biraz bizim milletimize mahsus bir şey. Eğitim sistemimiz ve rehberlik sistemimizin olmamasından kaynaklanan bir durum. İşin içine birazda kadercilik girince yaşanan bu sıkıntılar kaçınılmaz oluyor. Güzel bir yazıydı kalemine kuvvet…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir