Domates

Editör

31 Mayıs 2012

7 Yorum yapılmış “Domates

  1. böyle insanlar kaldımı acaba!!!! herkes kendi çıkarının peşinde çok güzeldiii tebrik ederim devamını bekliyorum bu arada domates yemek istersen seni yazın bize bekliyorum mis gibi köken kokulu:)))

  2. Cem sen hiç pembe incecik kabuklu kocaman domateslerden yedin mi üstüne tanımam başka domates.Maalesef bu şehir hayatında hayal kendi domatesini yetiştirmek .Bu şansı yakalamış olanlarda tadını çıkartsınlar sonuna kadar. İnsanların yamrularını çıkarırsın hayatından da gıdaları mecburuz bir şekilde tüketmeye .Hiç tatları olmasa da. Bir de tatlandırmak için zeytinyağlı domatesin üzerin bol kekik serp çok güzel oluyor.

  3. Öncelikle kalemine sağlık abicim. Tamamen aynı fikirdeyim seninle. Aslında, tv de oynanan reklamlardan tut ta medya ya haberlere kadar insanların kafasına şekilcilik yerleşmiş durumda. Zayıf kadın nasıl olmalı, güzel kadın nasıl olmalı, yakışıklı ve kibar erkek nasıl olmalı vs bunlar hep kafamızda bir profile sahip. Öğrenemedik insanları dış görünüşleri ile yargılamamak gerektiğini. İşi Nasrettin Hoca’nın ye kürküm ye işine çevirdik. O yüzden de şimdi insanları, onların niyetlerini, içini, kalbini göremiyoruz ya… Biz Gönül gözü ile bakmayı unuttuk abicim, sadece alıcı, fayda ve ne yayar verir o gözle bakıyoruz. Bu denli kırılmalarımız, aldanışlarımız, hayal kırıklıklarımız o yüzden…..

  4. Yazın iyi hoş da sevgili kardeşim bu kadar market reklamı yapmanın ne alemi vardı acaba? Tabi ki domates en organiği yani en köy olanı tercihimdir.Ama büyük şehirlerde genelde organik deyip beş katına domatesi çakabiliyorlar. Şuan yaşadığım bu küçük ilçede bu konuda sorun yaşadığımı söyleyemem domateslerine bayılıyorum ama eve dönünce napıcam bilmiyorum.Sana da tavsiyem kardeşim marketlerden değil ilçenin manavlarının domateslerini bir dene derim.

  5. Gündüz normal bir insanken geceleri tacizci, tecavüzcü, sapık, psikopat, ve seri katil olan insanların sayısı her geçen gün artıyor.bir domates salatası tarifinden ne ara buralara gldik anlamadım …..

  6. Mevlana der ki ”Bazı insanlar vardır ki selam verirler ve selamlarından is kokusu gelir. Bazıları da vardır ki selam verirler ve onların selamından misk kokusu gelir”.İnsanları tanımak malesef çok zor.Dış görünüşlerine bakarak bir meyve ve sebzenin bile kalitesini anlayamıyorken insanları nasıl tanıyabiliriz inan hiç bilmiyorum.Bazan hiç beğenmediğimiz kişinin aslında süper bir insan olduğunu,bazanda en yakınımızdaki kişinin aslında tanıdığımız o kişi olmadığını anlıyoruz.Acaba senin dediğin gibi şekilcilikmi insanları bu hale getirdi ? Birilerine kendilerini beğendirme yada birilerini mutlu etme çabası içinde bocalarken ,kendi kişiliklerinide kaybedip bambaşka bir kişiliğemi büründüler.Bu konuda çevremdeki örnekleri ele alarak sayfalar dolusu yazabilirim:)Seracılara gelince onlarda ayrı bir konu burada değimesem iyi olacak zira bloga gelenler yazdıklarımı görüp alev püskürebilirler 🙂
    Nurşen arkadaşımın dediği gibi ,bir domates salatası tarifinden bu kadar önemli bir konuya ancak senin gibi güçlü bir kaleme sahip biri gelebilirdi .Yazılarını büyük bir beğeni ile takip ediyorum ve devamını bekliyorum .Kalemine ve o güzel yüreğine sağlık kardeşim .

  7. Büyükşehirde yaşıyorsan lezzetli domatesi unutacaksın. Geçen sene köye gitmiştim. Organik tohumla ekilen hayvan gübresiyle beslenen domatesler vardı ellerimle topladım kahvaltıda kaymak gibi gidiyordu. Ama istanbula dönene kadar. İstanbul a geldik yine tatsız tuzsuz domatesler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir