Dershaneler kapanacak mı?

Editör

22 Kasım 2013

4 Yorum yapılmış “Dershaneler kapanacak mı?

  1. Eğer dershaneler kapatılırsa,okullarda verilen eğitimin de günümüz sınav sistemlerine uygun bir şekilde olması lazım.Çünkü öğrenci tek başına,desteksiz bir şekilde o test çözme hızını kazanabilecek kapasitede değil,desteğe ihtiyacı var.Eğer amaç fırsat esitligiyse,bu şekilde uygulanmalı,yoksa kapanır dershaneler açılır Etüd Merkezleri..

  2. Sayın Yazar;
    Dershanelerin kapatılmasını desteklemenizi bir eğitimci olarak size yakıştıramadım. Eğitimin durumu ortada iken deshaneleri doğuran sebepler ortadan kalkmadan kapatmaya destek vermek sadece eğitime vurulan bir darbe olur. Biler eğitimciyiz işin rantı bizim için ikinci planda kalır selamlar…

  3. Ben de eğitim sisteminin çok iyi olmadığının, ayaklar altına alındığının farkındayım. Ancak bizim kültürümüzde düşene tekme vurmak değil elinden tutup kaldırmak vardır. Eğitim sistemi düştü diye bir tekme de biz vurmamalıyız. Aksine, eğitim sistemini düzeltmek için herkes üzerine düşeni yapmalıdır.
    Şu da var ki; ben dershaneleri devletin ve milletin sırtındaki bir sülük olarak görmekteyim. Hayvan hakları savunucuları bile sülükler canlıdır diye onlara acımaz. Yapıştığı canlıdan sökülüp atılmalıdır. Yoksa yapıştığı canlıyı öldürene kadar kanını emer.

  4. Son zamanlarda gündemde olan dershanelerin kapatılıp kapatılmaması hakkındaki görüşler, düşünceler, haberler bana kötü sonuçları olan ve olmaya da devam eden Suriye’deki iç savaşı düşündürüyor. Ne oluyor bize? Hükümet iyi şeyler mi yapıyor ? Yoksa çıkmaz bir yola girdi ve bu yolda inatla yürümeye mi çalışıyor? Cemaat’i halkın içinden bir kesimin oluşturduğunu ve cemaat’in herhangi bir siyasi düşünce içerisinde olmadığını düşünüyorum. Hükümetin cemaatle değil de muhalefet ile karşı karşıya gelmesi, hükümetin göremediklerini, yaptıkları yanlışları ve eksiklikleri muhalefetin eleştirmesi bu sayede hükümetin bu yanlışlardan dönmesi, eksiklerini tamamlaması ve de ülkenin çıkarlarını düşünmesi gerekmez mi? Bende dershanelerin kapatılması taraftarıyım fakat dershaneler kapatılmadan önce devlet okullarında verilen eğitimin iyileştirilmesi ve dershane düzeyine çıkarılması gerek. Böyle olunca öğrencilerin dershaneye gitmesi için bir sebep kalmayacak ki böyle bir durumda zaten dershaneler kendiliğinden ortadan kalkacaktır. Bu ülkenin çok daha büyük sorunları var bence. Allah sonumuzu hayır eyleye..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir