Dedemin Dayağı

Editör

14 Kasım 2012

20 Yorum yapılmış “Dedemin Dayağı

 1. büyüklerle yaşanan anılar rahmetli olunca mı daha kıymetli oluyor bilinmez lakin hayatımızdaki yerlerinin doldurulamaz olduğunu çok net biliyorum. ne yazık ki .. yoklukları bayramların anlamsızlığı gibi bende ..

 2. Amin.Allah dedenize gani gani rahmet eylesin.Nurlar içinde uyusun.Ne mutlu sizin gibi bir torunu var..Allah size ailenizle birlikte sağlıklı,mutlu,huzurlu nice yıllar nasip eylesin Sn.Dedegi abicim.Çok güzel yazınız.

 3. Aaaa yanlış yazmışım kusura bakmayın.Cem çok güzel yazmışsın..Allah dedene gani gani rahmet eylesin..Nurlar içinde yatsın..ne mutlu senin gibi bir torunu olduğu için..şimdiden yeni yılınız kutlu olsun.Ailecek sağlıklı,afiyet,mutlu,huzurlu nice nice yıllar geçirmenizi diliyorum.

 4. Şu cümleyi okumaya başlayınca önce gözlerim doldu sonrada ağlamaya başladım “sizin adam olduğunuzu ölmeden görebilecek miyim acaba?” Banada derdi hep rahmetli dedem , büyüyünce şoförüm olacaksın derdi , beni gezdireceksin derdi. Mekanları cennet olsun inşallah …

 5. Bende dedemi 1 hafta önce kaybettim Allah mekanını cennet eylesin büyüklerimizin değerlerini bilmemiz gerekiyor..

 6. Karayemiş sopası da iyidir.Hani evlat kıymetlindir ama torun daha kıymetlidir ya,ondan ötürü böyle seviyorlardı heralde.Ve bu sevgiden ötürü de bizde unutulmayacak anılar bıraktılar.Hayat dersleri..Allah rahmet etsin,hepsinin yeri cennet olsun..

 7. Allah rahmet etsin mekanı cennet olsun evet bu yazıyla tekrar tazelendi acılarım ama dedem ve babam 🙁 ağlattın beni kardeşim ağlattın…

 8. Rabbim mekanlarını cennet eylesin.Dedenin de adı Cem’mi? güzel bir paylaşım olmuş yüreğine sağlık.

 9. Yıllar geçtikçe, kaybettiklerimizin değerini iyice anlamamızı sağlıyor. Dedelerimizle, babane ve ananelerimizle doya doya vakit geçiren neslin son temsilcileriyiz belki de… İnşallah hala büyükleri hayatta olanlar kıymetini bilirler ve dolu dolu vakit geçirirler.

 10. Benim bir tane dedem vardı ancak o da uzaktaydı. Dede, nene bilmeden büyüdüm. Şimdi kızımda aynı kaderi yaşıyor ne yazık ki. İki dedesi nenesi de hayatta ama bizden uzaktalar.

 11. Ah keşke geçmişe dönüp içimizde ukte kalanları nihayete erdirebilsek. Allah mekanını Cennet eylesin.

 12. allah rahmet eylesİn mekanı cennet olsun. Ben dedemi kanserden kaybettım e haliyle de ben onu kel dedem diye severdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir