Çocuğunuza Allah’ı Nasıl Anlatabilirsiniz?

Editör

26 Aralık 2014

11 Yorum yapılmış “Çocuğunuza Allah’ı Nasıl Anlatabilirsiniz?

 1. Allah aklına kalbine ve ellerine sağlık versin kardeşim… bende maalesef ilk çocuğumda babadan deden kalma bilgilerle davrandım ilk şimdi bu durumu toparlamaya çalışıyorum edindiğim bilgilerle ve de edinmeye devam ettiğim bilgilerle tıpkı bu yazıda olduğu gibi teşekkür ederim keşke bu bilgileri daha önce bilseydim de yaptığım bazı hataları yapmasaydım ve de verdiğim zararları vermeseydim 🙁 tekrar tekrar teşekkür ederim yazı için…

  1. Ne demek abi, faydası olduysa ne mutlu bana. En kısa sürede ilk çocukta yaptığın hataları telafi edip diğer çocuklarda gereken özeni gösterirsin inşallah:)

 2. Bizler yapamadık ama inşallah yeni çocuk yetiştiren gençler bu gibi konulara daha fazla önem verirler. Bilgilendirme için teşekkürler.

 3. Benim de başlığı okuyunca ilk o kitap geldi aklıma,en kısa zamanda bende okuyacağım inşAllah..
  Ben şöyle düşünüyorum ki , insan bilmediği şeyi,anlamadığı şeyi sevemez.Bunun için cocuklara en basit, en anlaşılır,hatta kurduğu oyunlarda mesela evcilik oynarken ‘aaa hadi öğle vakti geldi,bak ezan okunuyor,namaz kılalım’ denilip,çocugun onu benimsemesi sağlanabilir.
  İlk olarak hepimiz taklidi iman ile Allahı tanidik,daha sonra anladık.
  Umarım çocuklarımızı yetiştirirken daha çok anlamalarını baz alarak, daha imani kuvvetli insanlar yetiştirmiş oluruz..

 4. Çocukların en çok sordukları sorular “Allah nerede?”, ” Allah’ı niçin göremiyoruz?” sorularıdır. Bu soruya klasik cevabımız, “Allah’ın bizim gibi maddî bir varlığı yok. Bu yüzden Allah hiç bir yerdedir. Ancak, Allah’ın yarattığı varlıklar her yerdedir ve yarattığı bu varlıklardaki görünen güzellik, mükemmellik gibi özellikleriyle de her yerdedir.” şeklinde olabilir.

 5. Güzel bir paylaşım olmuş, çocuklara Allah’ın anlatılması önemli Allah yakar gibi ifadelerden uzak durmak lazım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir