Blogculukta Yeni Akım: Paravan Blogculuk

Editör

28 Ekim 2014

6 Yorum yapılmış “Blogculukta Yeni Akım: Paravan Blogculuk

  1. Benim takip ettiğim kitap bloglarında şöyle bir şey var mesela; kitap bedava olarak o kişiye yollanıyor(veya yayınevi kitap yolluyor), blog yazarı o kitabi okuyor, yorumluyor, sitesinde yayınlıyor. Veya yeni çıkan bir kitap mesela, 5-10 tane yolluyor, blog üzerinden takipçileri arasından (veya daha çok İnat ayran üzerinden) çekiliş yapılıyor, haliyle bedavanın çekiciliği burada da çekiyor insani,insanlar katılıyor aynı zamanda kitabın tanıtımı da,bloğun tanıtımı da yapılıyor. Gayet mantıklı,karşılıklı çıkar ilişkisi.

  2. Aslında en büyük hırsılık emek hırsızlığıdır ama hırsızlık artık ülkemizde normal görülmeye başlayınca emek verilen yazıları kopyalayıp yapıştırmakta hırsızlık sayılmıyor.

  3. Teşekkürler iyi bir konuya değinmişsiniz. Özellikle son paragrafın son cümlesi benimle de ilgili. “Siz yorum yazdıkça benim de daha fazla yazı yazma arzum oluşuyor.” Like veya yorumlar insanı motive ediyor, daha çok yazma isteği uyandırıyor.

  4. Yurtdışında blog sahiplerine bizden daha fazla değer verildiğini okumuştum. İyi bir blog sitesinin bir ürün hakkında yapacağı yorum, birçok insanı etkiliyormuş. Burada olur mu bilemem ama şirketlerin nitelikli bloglara bu yönden bakmasında fayda var.

  5. Yurtdisinda oldugu gibi Turkiye’de de firmalarin artik bloglari yakindan takip etmesi, pazarlama butceleri kapsaminda bloggerlarla isbirlikleri yapmasi ve orjinal ve objektif icerik ureten bloglarla calismalari gerekli kesinlikle… Moda-yemek-mekan elestirisi uclusunun disina da cikilmasinin zamani kesinlikle geldi bana kalirsa 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir