Blog yazarı ile köşe yazarı

Editör

28 Nisan 2015

9 Yorum yapılmış “Blog yazarı ile köşe yazarı

 1. Sen Çok Şey istiyorsun. Köşe yazarı Salvolarla Siyaset yapmazsa nasıl villalarda köşklerde yalılarda oturacak. Kolay mı bir maaşla oralarda oturmak son model arabalar binmek. Şunu unutma bir gün karşına büyük paralarla bir teklif çıkarsa bu sözünün altına kalabilirsin. :)))

 2. Güzel bir konuya değinmişsiniz. Ben de Eskişehirde yerel bir gazetede köşe yazarlığı yapıyorum. Siyaset yazarak başladım. İyi de yazıyordum, sivri dilim vardı. Ancak siyaset yazmayı bıraktı. Ne bana ne de okurlara faydası vardı. Daha çok yapıcı, eleştirel ve insanları aydınlatacak yazılar yazmaya başladım. Dediğiniz gibi siyaset yazmayan köşe yazarı bulmak zor. Benim de yakındığım konulardan birisi bu. Bazı arkadaşlsrım hangi yazarı takip ediyorsun diyor. Hiçbirini diyorum. Çünkü hiçbiri tarzım değil. Gerçekten takip edilebilecek,örnek alınabilecek yazar hiç yok denecek kadar az.

 3. Kesinlikle bahsettiğiniz konuda biz cüceler haklıyız. O devler devleşene kadar ne olduklarını unutuyorlar. O yüzden bu yola çıkarken ne olurlarsa olsunlar köşe yazarlığına gelene kadar kendilerini kendi yapan tüm özelliklerini kaybedip o herkese tepeden bakan devlere dönüşüyorlar

 4. Üstad sitenizi yakından takip ediyorum. Her paylaşımınızda yeni bir şeyler öğreniyorum. Çok teşekkürler.

 5. Bizim gibi cücelerin yazarken birilerine yaranma, yaltaklanma, yalakalık yapma gibi durumlarımız yoktur, bu yüzden -genellikle- siyaset yapmaya da ihtiyacımız yoktur. Bizim için sınır sadece blogumuzun duruşu, karakteri ve kategorileridir. Ayrıca biz ‘filanca bürokrat, diplomat’ okusun diye yazmayız. İçimizden geleni ve okuyucuya faydalı olanı yazmaya çalışırız.

  Güzel karşılaştırma yazısı için teşekkürler,
  Selam ve dua ile…

 6. Merhaba Cem Bey, gerçekten güzel konulara değinmişsiniz. Siyasi içerikli yazıları bende okumak istemiyorum. Sizinde bahsettiginiz gibi, köşe yazarları “kendini beğenmiş” denebilecek tarzda, gelen yorumları önemsemezken, blogger’ları dünyanın en mutlu insanı haline getirebiliyor.

 7. Allahtan siyasi yazmıyoruz. Zaten yazacak gücümüzde, arkamızda dayılarımızda yok. Biz kendine yazarlarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir