Adamı hasta etmeyin!

Editör

9 Ocak 2014

5 Yorum yapılmış “Adamı hasta etmeyin!

  1. Merhaba,
    Konuyla alakası yok ama iletişim bölümünüzdeki mesaj bölümü bende görünmüyor ..

  2. Şimdi ilk olarak ilaç yanlısı,ilaç kullanma meraklısı değilim ama kesinlikle gerekli olduklarını düşünüyorum.Sorulara gelince de;
    1)İlaçların hastalıkları tedavi ediyor olması,her hastalığın tedavi edilebilir olduğu anlamına gelmiyor.Ayrıca her insanın bünyesi farklı,bireysel olarak da farklı olduğundan,her insana her ilacın aynı oranda iyi gelmesi de beklenemez.Bundan ziyade tedavi edilemeyen hastalıkların var oluşu,bunların ileride tedavilerinin bulunamayacağı anlamına da gelmiyor kesinlikle.
    2)Ben şahsen buna en büyük etkinin stres olduğunu düşünüyorum.Hızlı,teknolojik ve sağlıksız yaşamaya bağlı olarak insanlar kendilerini kaçırıyorlar,ıskalıyorlar yani.Kendilerini unutuyorlar daha çok.Haliyle beklenen bir şey..
    3)Her ilacın yan etkileri var ama bunları her insanda göstereceği anlamını taşımıyor..Çoğunlukla da göstermiyor zaten.Eğer öyle düşünürsek,radyasyonla daha çok içli dışlıyız,onun daha çok yan etkisi var..
    4)Bunun “ilaç satışı” ile ilgili olduğunu düşünüyorum ben.Satışı azalan,elde kalan bir ilacı tüketmek amaçlı virüs üretimi.Biraz uç bir fikir gibi gelebilir ama büyük düşünen insanların(!!!) ölen insanları umursayacaklarını düşünmüyorum açıkçası.Dünyada siz kendinizi korumazsanız,kimse korumaz.
    5)O konuda bir bilgim yok açıkçası,bir şey diyemeyeceğim.
    Son olarak da en başta dediğimi tekrarlıyorum.Asla ilaçların gereksiz veya kullanılmaması gereken şeyler olduğunu düşünmüyorum.Grip vs gibi hastalıkları dinlenerek atlatabiliyoruz,evet,amenna ama mesela bir iltihap.Verilen antibiyotik kullanılmadığı zaman ateş ve daha da kötüsü olabiliyor.Ya da daha büyük hastalıklardan biri olan Kanser.Hiç mi ilaç ve kemoterapiyle(-ki onun da bir sürü yan etkisi var) kurtulan olmamış? Binlerce insan.
    Tabii ki,doğal yiyip,kendine sürekli insan dikkat ederse,hastalanma oranı da o derece düşük oluyor ama günümüzdeki “hızlı yaşam” içinde çok az insan bunu yapıyor veya yapabiliyor.Onun için geçmişte böyle hastalıklar çok daha azdı bence.Haa tabii ki burada yazdıklarım tamamen tıp ve ilaç ile ilgili sıradan bir insan yorumu,yorum sadece.Yanlış da olabilir.Tamamı “bence”lerden oluşan bir şey 🙂 En azından ben hayatımı bu “bence”lerden idame ettiriyorum ve ettireceğim 🙂

  3. Viral ve bakteriyel hastalıkları ayırmamız lazım. Antibiyotikler virüslere etki etmez, bakteriyel hastalıklarda da kullanılması zorunludur.Tüm ilaçların yan etkisi var hepimiz biliyoruz ancak doktorlar da kar-zarar oranına göre hastalarına vermek durumundadır. Benim tavsiyem de şudur ki; Doktorunuzu iyi seçin ve tıbba güvenin.Adamı hasta etmeyin ! 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir